ul. Nowy Świat 58A, Warszawa
tel. 22 826 45 02 // 22 826 23 10

Dyskopatia – leczenie

Dyskopatia – leczenie

Dyskopatia to choroba zwyrodnieniowa, która dotyka krążka międzykręgowego – elastycznego elementu, którego najważniejszym zadaniem jest oddzielanie kolejnych kręgów kręgosłupa. Kojarzona jest z dużą bolesnością, warto więc pamiętać o tym, że im wcześniej zacznie się jej leczenie, tym większe będzie prawdopodobieństwo uniknięcia kolejnych ataków i zaostrzenia choroby.

Choć dyskopatia jest chorobą nieuleczalną, w większości przypadków już zastosowanie leczenia zachowawczego jest w stanie przynieść satysfakcjonujące rezultaty. Pacjentom podaje się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, sugeruje się przy tym zasadność korzystania z pomocy fizjoterapeuty przywracającego sprawność całemu kręgosłupowi.

Przy łagodzeniu dolegliwości bólowych dobrze sprawdzają się również żele. Leczenie zachowawcze koncentruje się także na eliminowaniu czynników ryzyka. Chorych zachęca się do zwiększonej aktywności fizycznej, zwraca się im przy tym również uwagę na konieczność redukcji wagi.

Przy cięższych przypadkach choroby, lekarze zwykle decydują się na zastrzyki nadtwardówkowe. Są one podawane bezpośrednio w miejsce, w którym dochodzi do ucisku nerwu. Gdy i one nie przynoszą rezultatów, pacjentom proponowane jest leczenie operacyjne.

Related Tags